Etiketler

oto koltuğu

Uzun zamandır almak istediğimiz, almamız gereken bir şeydi ama bir diş fırçası alırken bile düşünen karı koca bir araya gelirse oto koltuğu alması hiç kolay olmaz. Ne çok çeşit varmış, ne çok farklı özellik! Fiyat, performans karşılaştırması yap, ihtiyaçla çarp bütçeye böl derken içinden çıkamadık.

Bebek koltukta uyuya kalırsa yatabileni varmış, izofixlisi varmış ki bu önemli bir şeymiş, zaten fiyatı ikiye katlamasından anladık onu. Sırf kumaş kaplı olanlar varmış, kumaşın altında sünger olanlar varmış, terleteni varmış terletmeyeni varmış, tanınan markalar varmış tanınmayanları varmış… bir de kilosuna göre ayırmışlar; 9-15 kilo arası alıp 15 kilodan sonra tekrar ne almalı diye düşünmeli mi yoksa 9-36 kilo arası bir şey alıp bu işi bitirmeli mi? Bir kez daha eski zaman ebeveyni olmak detaylara girmeden çocuğumu büyütebilen bir zamanda yaşamak istedim!

Düşüncelerimiz arap saçına dönünce, bir bilene sorduk, tavsiye üzerine gidip aldık, bu iş bitti çok şükür! İşte Bilge’nin oto koltuğu: Chicco marka, Neptüne serisi, 9-36 kilo arası, terletmeyen kumaş.  370 TL’lerden kampanya ile 315 TL’e inmiş, kasada bize yapılan anlamadığımız, çok da kurcalamadığımız bir güzellikle son fiyat 258 TL.

İyi yolculuklar bebeğim! 🙂 sağ salim seyahatlere inşallah!

Reklamlar