Etiketler

, , ,

kıyıköy

Heeeeh, ben de anne olmuşum da tükürdüğümü yaladığım zamanlar gelmiş mi? Hıh! “Marmara denizine sokmam ben bebeğimi” diyordum. Girdik de yüzdük de hatta parmak bana bana tuzlu suyu da yaladık mı yaladııııık:) Marmara’ya sokmam dedim ama bir sor neden soktum? Valla şansımıza herhalde bu sene diğer senelerden çok çok çooook farklı bir su vardı karşımızda, çok temiz gözüküyordu. Tabi mikrobik durumunu bilmiyorum ama bilinen bir şey olmadığı için girdik.

Bilge denizi çok sevdi. Hiç ağlamadı, bağırmadı, tereddüt etmedi. Hatta yüz ifadesi bile değişmedi acaba suda olduğunu anlamadı mı diye düşündük! Çıp çıp yaptı, elleriyle suya vurdukça yüzüne sıçrayan su onu şaşırttı ve rahatsız etti ama ellerini suya vurmaya devam etti. Elleri de ayakları da bir durmadı suda hep hareket halindeydi. Sonra birden sudaki tuzu keşfetti, parmaklarını batırıp batırıp ağzına götürüp emdi. Bunu engelleyemiyorduk sonuçta her taraf tuzlu suydu ve ellerini bağlayamazdık ama sonraki denize girişlerinden birinde bunu o kadar çok yaptı ki artık çıkmak üzereyken öğürüyordu! Doktor iyi ki tuzu yasakladı, bizimki bir kaç seferde yemeklerden alamayacağı kadar tuzu emmiştir zaten! Ayrıca yazlıktaki komşularımızın maskotu oldu plajda, herkes çok sevdi. Altında mayo bezi vardı, bildiğin bebek bezi ama bunu deniz için yapmışlar (Huggies), güzeldi, çok rahat ettik.

Bu yaşıma kadar o kadar denize girdim, şimdiye kadar hiç böyle keyif almamıştım, canım bebeğim, izinli olduğum ve bugünlerinde yanında olup güzel günler geçirdiğimiz için çok mutluyum. Marmara deneyiminden hemen bir gün sonra Karadeniz’e Kıyıköy’e gittik. Bu kaç bebeğin yaşadığı bir şey olmuştur bilmem ama sen halinden gayet memnundun, pek tabi biz de. Kıyıköy’de denizde kıyı bir yer bulduk, Bilge’nin bile ayakta durur halinle boyunu geçmeyen derinlikte ve suyu sıcacık! Lakin hava birden bire fena bir şekilde bozunca burada çok vakit geçiremeden apar topar toplanıp yola çıktık.

Eh dönüş yolunda Marmara Ereğlisi’nde Yengenin Yeri’ne de uğramadan gidilir mi? Gidilmez. Orada karnımızı da doyurup eve döndük su kaplumbağamızla.

Reklamlar