Etiketler

İstanbul’un kirli havasından çok da fazla uzağında olmayan daha fazla yeşillikli olan annemlerin yazlığına gidip 3 haftamızı geçirdik (oooh doğum izni denen şey ne güzel:)). Yazlığa gitmeden önce yaptığım hazırlığın fotoğrafı aşağıda. Fotoğraftaki eşyalara bakıp da aylarca evden uzak kalmayı planladığımız düşünülmesin çünkü o eşyaların tümü günlük kullandığımız şeyler. İlk iki hafta hava öyle rüzgarlıydı ki Bilge üşütür diye korktuğumuzdan balkonda camlar kapalı oturduk hatta dışarıda gezintiye bile pek çıkamadık.

yazlığa bavul hazırlığı

Ama yine de çok iyi vakit geçirdik. Zaten Bilge orayı çok seviyor. Bahçede dedesinin kucağında gezdi, salıncakta sallandı, sahilde gezdi, misafirler geldi gitti, bahçede birlikte güneşlendik, cücelerle arkadaş oldu, yemeklerini açık havada yedi, çok keyifliydi hatta denize bile girdi!

cücelerle bilge

Güneş çıkıp rüzgar azaldıkça bahçenin ve çevrenin tadını çıkartmaya başladık. Bilge dedesiyle bahçeden salatalık kopartırken hain bir dikene çarptı ayağının yumuk kısmı, üç tane çizik oluştu ve hafif kanadı, ayy benim içim cızladı.

Anneanne heeeeeeep mutfaktaydı, bize sürekli yemek yaptı. Günde 3 öğün taze yemekler yedirecek diye mutfaktan çıkamadı, aslında bizimle oyun oynasaydı da önümüze arada bir de menemen koysaydı daha makbule geçerdi. Duyuruluuuuur:)

İkea mama sandalyesi… Harika bir icat, demonte oluyor, kolayca taşınıyor, çok çabuk temizleniyor. Artık senin de sofrada bir yerin var. Büyüdüğüne inanamıyorum!

Reklamlar