Etiketler

Bilge iki haftadır çok huysuz. Halbuki gazı da yoksa sebepsiz yere ağlayan, bağıran bir bebek değildir. Ama yine de henüz erken olduğu için bu huysuzluğunun dişten olduğunu düşünmemiştim. Bebekler diş çıkartırken gece on kere kalkar derler, Bilge yattığında (tabiki gece kalkmak suretiyle) uyuyor ama bir süre gece saat üç buçuklarda falan uyudu. Gündüz desen yattığı yerde durmadı, hep ağladı, bir huzursuzluktur gitti. Ne memede ne kucakta durdu… Meğer o sırada bir zoru başarıyormuş.

İlk dişini babası gördü. Dün akşam on birde ben makinaya çamaşır atarken babası “zeynep, Bilge’nin ağzında diş var” dedi. Nasııııl!? Gerçekten de alt çenede bir tane diş uç vermiş! Anneeeem, diş patlatmışsın:) Ama huysuzluğu hala devam ediyor. Bu da diğer dişin belirtisi olsa gerek, o da patladı patlayacak gibi duruyor. Aynı anda uzayacaklar. Hadi hayırlı olsun:) 4 ay 3 haftalıkken dişler patır patır gelmeye başladı…

Aslında erken diş çıkartan erken dökermiş diye bir şeyler duymuştuk ama doktorumuz uydurmaca o, yok öyle bir şey dedi. Aman Allah korusun zaten.

Reklamlar